ΕΦΗΒΟΙ

Home 
ΑΝΔΡΙΚΟ 
ΓΥΝΑΙΚΕΙΟ 
ΕΦΗΒΟΙ 
ΝΕΑΝΙΔΕΣ 
ΠΑΙΔΕΣ 
ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ 
ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ 
ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ 
ΜΙΝΙ ΜΙΚΤΟ 

 

ΡΟΣΤΕΡ ΕΦΗΒΩΝ

2016-2017















 

 

 

Περιφερειακή οδός-Κόμβος Ευκαρπίας Τηλ. Γραμ. 2310 587870     Τελευταία ενημέρωση:  Κυριακή 04/12/2016, Ωρα 11:11 μ.μ.

Σύμφωνα με την Γενική Προκήρυξη της ΕΟΠΕ, την αγωνιστική περίοδο 2016-2017, στα αναπτυξιακά πρωταθλήματα θα μπορούν να αγωνίζονται:

ΕΦΗΒΟΙ: Από 1.1.1997 έως 31.12.2002



Πρωτάθλημα ΕΦΗΒΩΝ 2016-2017  Ολο το πρόγραμμα Ε Δ Ω

 A' Φάση

1η αγωνιστική  

Κυριακή 09/10/2016

Αρης - Ηρακλής

0  -  3

Απόλλων Καλαμαριάς - Ελπίς Αμπελοκήπων

0  -  3

Αίας Ευόσμου - Περσέας

1  -  3

ΠΑΟΚ - ΧΑΝΘ

0  -  3

Μακεδονικός - Πήγασος Πολ. (ΕΑΚ Νεάπ. 20:00)

0  -  3

2η αγωνιστική

Κυριακή 16/10/2016

Ελπίς Αμπελοκήπων - Αίας Ευόσμου

3  -  0

Μακεδονικός - Αρης (ΕΑΚ Νεάπ. 20:00)

0  -  3

Περσέας - ΠΑΟΚ

3  -  0

Πήγασος Πολίχνης - ΧΑΝΘ

3  -  1

Ηρακλής - Απόλλων Καλαμαριάς

3  -  0

3η αγωνιστική

Κυριακή 23/10/2016

ΧΑΝΘ - Περσέας

0  -  3

Αίας Ευόσμου - Ηρακλής

1  -  3

ΠΑΟΚ - Ελπίς Αμπελοκήπων

0  -  3

Απ. Καλαμαριάς - Μακεδονικός (ΕΑΚ Νεάπ. 20:00)

0  -  3

Αρης - Πήγασος Πολίχνης

0  -  3

4η αγωνιστική  

Κυριακή 30/10/2016

Μακεδονικός - Αίας Ευόσμου (ΕΑΚ Νεάπ. 20:00)

0  -  3

Αρης - Απόλλων Καλαμαριάς

3  -  0

Ηρακλής Πετοσφαίριση - ΠΑΟΚ

3  -  0

Ελπίς Αμπελοκήπων - ΧΑΝΘ

3  -  0

Πήγασος Πολίχνης - Περσέας

3  -  1

5η αγωνιστική  

Κυριακή 06/11/2016

ΠΑΟΚ - Μακεδονικός

3  -  2

Αίας Ευόσμου - Αρης

3  -  0

ΧΑΝΘ - Ηρακλής  Πετοσφαίριση

3  -  1

Περσέας - Ελπίς Αμπελοκήπων

1  -  3

Απόλλων Καλαμαριάς - Πήγασος Πολίχνης

0  -  3

6η αγωνιστική  

Κυριακή 13/11/2016

Μακεδονικός - ΧΑΝΘ

0  -  3

Αρης - ΠΑΟΚ

3  -  0

Απόλλων Καλαμαριάς - Αίας Ευόσμου

1  -  3

Ηρακλής Πετοσφαίριση - Περσέας

3  -  0

Πήγασος Πολίχνης - Ελπίς Αμπελοκήπων

3  -  0

7η αγωνιστική

Κυριακή 20/11/2016

Περσέας - Μακεδονικός

3  -  0

ΧΑΝΘ - Αρης

0  -  3

ΠΑΟΚ - Απόλλων Καλαμαριάς

0  -  3

Ελπίς Αμπελοκήπων - Ηρακλής  Πετοσφαίριση

2  -  3

Αίας Ευόσμου - Πήγασος Πολίχνης

1  -  3

8η αγωνιστική  

Κυριακή 27/11/2016

Μακεδονικός - Ελπίς Αμπελοκήπων

0  -  3

Αρης - Περσέας

3  -  1

Απόλλων Καλαμαριάς - ΧΑΝΘ

0  -  3

Αίας Ευόσμου - ΠΑΟΚ

3  -  0

Πήγασος Πολίχνης - Ηρακλής Πετοσφαίριση

3  -  0

9η αγωνιστική  

Κυριακή 04/12/2016

Ηρακλής Πετοσφαίριση - Μακεδονικός

3  -  0

Ελπίς Αμπελοκήπων - Αρης

3  -  0

Περσέας - Απόλλων Καλαμαριάς

3  -  0

ΧΑΝΘ - Αίας Ευόσμου

0  -  3

ΠΑΟΚ - Πήγασος Πολίχνης

0  -  3

                                  ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α' ΦΑΣΗΣ

αα

Ομάδα

Αγ Ν Η Σετ Β

1.

Πήγασος Πολίχνης

9 9 0 27-3 18

2.

Ηρακλής Πετοσφαίριση

9 7 2 22-9 16

3.

Ελπίς Αμπελοκήπων

9 7 2 23-7 16

4.

Περσέας

9 5 4 18-13 14

5.

Αίας Ευόσμου

9 5 4 18-12 14

6.

Άρης

9 5 4 15-13 14

7.

ΧΑΝΘ

9 4 5 13-16 13

8.

Απόλλων Καλαμαριάς

9 2 7 6-21 11

9.

ΠΑΟΚ

9 1 8 3-26 10

10.

Μακεδονικός

9 0 9 2-27 9

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ – ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΟΜΑΔΩΝ

1) Οι διαγωνιζόμενες ομάδες βαθμολογούνται ως εξής: - Δύο (2) βαθμούς σε περίπτωση νίκης - Ενα (1) βαθμό σε περίπτωση ήττας - Κανένα βαθμό σε περίπτωση μηδενισμού για τις περιπτώσεις που προβλέπονται στο Κεφ. Ε, αρ. 22 του ΓΚΟΔΠ (μηδενισμός).


 

ΕΤΟΣ

ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΕΦΗΒΩΝ

ΤΟΠΟΣ

ΝΟΜΟΣ

2017

     

2016

Πήγασος Πολίχνης

Ναύπακτος

Αιτολοακαρνανίας

2015

ΑΟΝΣ Μίλων

Καρπενήσι

Ευρυτανίας

2014

ΑΓΣ Ιωαννίνων

Κόνιτσα

Ιωαννίνων

2013

Εθνικός Αλεξανδρούπολης

Αλεξανδρούπολη

Εβρου

2012

Εθνικός Αλεξανδρούπολης

Αργυρούπολη, Αθήνα

Αττικής

2011

Εθνικός Αλεξανδρούπολης

Αλεξανδρούπολη

Εβρου

2010

Ηρακλής

Ν. Ερυθραία, Αθήνα

Αττικής

2009

Ηρακλής

Μίκρα, Θεσσαλονίκη

Θεσσαλονίκης

2008

Ηρακλής

Αγ. Δημήτριος, Αθήνα

Αττικής

2007

Ηρακλής

Ζάκυνθος

Ν. Ζακύνθου

2006

Ολυμπιακός

Αργυρούπολη, Αθήνα

Αττικής

2005

Ζαφειράκης Νάουσας

Νάουσα

Ημαθίας

2004

Μακεδονικός

Σκύδρα

Πέλλας

2003

Ηρακλής

Δραπετσώνα/Πειραιάς

Αττικής

2002

Ηρακλής

Μίκρα, Θεσσαλονίκη

Θεσσαλονίκης

2001

Αρης Νίκαιας

Δραπετσώνα, Πειραιάς

Αττικής

2000

Αρης Νίκαιας

Μετς, Αθήνα

Αττικής

1999

Αρης Νίκαιας

Γουδή, Αθήνα

Αττικής

1998

Ορφέας Ηλιούπολης

Γουδί, Αθήνα

Αττικής

1997

Ηρακλής

Ρέντης, Πειραιάς

Αττικής

1996

ΑΟ Ορεστιάδας

Ρέντης, Πειραιάς

Εβρου

1995

ΑΟ Ορεστιάδας

Ορεστιάδα

Εβρου

1994

Φιλία Ηλιούπολης

Παιανία, Αθήνα

Αττικής

1993

ΑΟ Ορεστιάδας

Χαλκίδα

Ευβοιας

1992

ΑΟ Ορεστιάδας

Φλώρινα

 

1991

ΑΟ Ορεστιάδας

Πάτρα

 

1990

Αρης

Ξάνθη

 

1989

Πανελλήνιος

Χανιά

 

1988

ΑΟ Ορεστιάδας

Ορεστιάδα

΄Εβρου

1987

Εθνικός Αλεξανδρούπολης

Σέρρες

Σερρών

1986

Πανελλήνιος

Καρδίτσα

 

1985

Αρης

Θεσσαλονίκη

Θεσσαλονίκης

1984

Δημόκριτος

Αθήνα

Αττικής

1983

ΠΑΟΚ

Βόλος

 

1982

Παναθηναϊκός

Τρίκαλα

 

1981

Αρης

Λάρισα

Λάρισας

1980

Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας

Λάρισα

Λάρισας

1978

Νηρέας

Θεσσαλονίκη

Θεσσαλονίκης

1976

Εθνικός Αλεξανδρούπολης

Λάρισα

 

1971

Ολυμπιακός

Λάρισα

 

1970

Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας

Θεσσαλονίκη

Θεσσαλονίκης

1968

Ολυμπιακός

Αθήνα

Αττικής

1966

Αρης

Θεσσαλονίκη

Θεσσαλονίκης

1965

Παναθηναϊκός

Πειραιάς

Αττικής

Copyright (c) 2012 My Company. All rights reserved.