ΑΝΔΡΙΚΟ

Home 
ΑΝΔΡΙΚΟ 
ΓΥΝΑΙΚΕΙΟ 
ΕΦΗΒΟΙ 
ΝΕΑΝΙΔΕΣ 
ΠΑΙΔΕΣ 
ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ 
ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ 
ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ 
ΜΙΝΙ ΜΙΚΤΟ 

ΕΝΩΣΗ ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΙΚΩΝ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

EΛΛΗΝΙΚΗ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ

ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ ΔΙΑΙΤΗΤΩΝ ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΒΟΡΕΙΟΥ ΕΛΛΑΔΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

MAKEDONIKOS VOLLEYBALL TEAM

makedonikosvolley (Πατηστε εδω για να δειτε βιντεακια της ομαδος)

ΡΟΣΤΕΡ ΑΝΔΡΩΝ

2019-2020


 Γενικός Διευθυντής όλων των Αθλητικών τμημάτων



Λάμπης Μπαμπαλιούτας

Προπονητής 2019-2020



Τσιρέλης Κωνσταντίνος

21/09/1977  =>42

Αποκτήθηκε για 2019-20


05/09/1979  =>40

 Ανανέωσε για 2019-20


Νικηφορίδης Στέλιος

24/04/1980  =>39

Αποκτήθηκε για 2019-20


26/10/1982  =>37

 Ανανέωσε για 2019-20


Κιόσης Χρήστος

23/12/1982   =>37

Αποκτήθηκε για 2019-20


Ρωμαλιάδης Αλέξανδρος

13/02/1989   =>30

Αποκτήθηκε για 2019-20


06/04/1993  =>26 


Κολτσιάκης Γεώργιος

23/08/1997   =>22

Αποκτήθηκε για 2019-20


26/05/1998  =>21 


Τσαλικιάν Δημήτριος

01/11/1998   =>21

Αποκτήθηκε για 2019-20


20/05/1999  =>20

 Ανανέωσε για 2019-20


Καρανταίδης Γεώργιος

05/06/1999   =>20

Αποκτήθηκε για 2019-20


10/10/2000  =>19 

ΕΦΗΒΟΣ


Παραφέστας Ηλίας

13/09/2001  =>18 

ΕΦΗΒΟΣ

Αποκτήθηκε για 2019-20


26/12/2001  =>18 

ΕΦΗΒΟΣ


05/05/2002  =>17

ΕΦΗΒΟΣ

Αποκτήθηκε για 2019-20



Η σειρά  ειναι κατα ηλικία

 

 Περιφερειακή οδός-Κόμβος Ευκαρπίας Τηλ. Γραμ. 2310 587870     Τελευταία ενημέρωση:  Τρίτη 30/07/2019, Ωρα 19:19 μ.μ.

Η ομάδα μας συμμετέχει και φέτος στήν Α2 Εθνική κατηγορία ανδρών.


  Έναρξη συνεργασίας του Μακεδονικού με τον προπονητή του βόλεϊ Λάμπη Μπαμπαλιούτα

  Ο Α.Σ. Μακεδονικός είναι στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει και επίσημα την συνεργασία με τον γνωστό σε όλους για την καριέρα του στο άθλημα του βόλεϊ, τον προπονητή Λάμπη Μπαμπαλιούτα, ο οποίος αναλαμβάνει τα ηνία της ανδρικής ομάδας βόλεϊ στην Α2 κατηγορία.

Ο Λάμπης είναι γεννημένος το 1972 στην Σκύδρα και έρχεται μετά από τρία επιτυχημένα χρόνια προπονητικής συνεργασίας με τα παιδοεφηβικά τμήματα του Ηρακλή.

Η διοίκηση με χαρά καλωσορίζει τον προπονητή στην οικογένεια του Μακεδονικού και του εύχεται μια χρονιά γεμάτη υγεία και επιτυχίες.


Πρωτάθλημα Α2 Εθνικής κατηγορίας ανδρών 2019-20. (Β΄Ομιλος, 2ος υποόμιλος)

( Η κλήρωση έγινε την 30/07/2019 στα γραφεία της ΕΟΠΕ )

19-20/10/2019

                      <= 1η αγωνιστική         

            12η αγωνιστική =>                  

25-26/01/2020

 

ΣΠΑ Καρδίτσας - ΧΑΝΘ

ΧΑΝΘ - ΣΠΑ Καρδίτσας

 

 

ΑΣ Άρης - Πήγασος Πολίχνης

Πήγασος Πολίχνης - ΑΣ Άρης

 

 

ΑΣ Μακεδονικός - ΑΕΝ Πανοράματος

ΑΕΝ Πανοράματος - ΑΣ Μακεδονικός

 

 

ΣΦΚ Πιερικός - ΑΣ Ερμογένης

ΑΣ Ερμογένης - ΣΦΚ Πιερικός

 

 

ΑΣ Άθλος - ΑΠΣ Φίλιππος

ΑΠΣ Φίλιππος - ΑΣ Άθλος

 

 

ΦΕΣ Αριστοτέλης-ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής

ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής-ΦΕΣ Αριστοτέλης

 

26-27/10/2019

                    <= 2η αγωνιστική          

          13η αγωνιστική =>                  

01-02/02/2020

 

Αριστοτέλης Σκύδρας - Καρδίτσα

Καρδίτσα - Αριστοτέλης Σκύδρας

 

 

ΧΑΝΘ - ΑΣ Άρης

ΑΣ Άρης - ΧΑΝΘ

 

 

Πήγασος Πολίχνης - Μακεδονικός

Μακεδονικός - Πήγασος Πολίχνης

 

 

Πανόραμα - Πιερικός

Πιερικός - Πανόραμα

 

 

Ερμογένης Ξάνθης-Άθλος Ορεστιάδας

Άθλος Ορεστιάδας-Ερμογένης Ξάνθης

 

 

Κομοτηνή - Φίλιππος Βέροιας

Φίλιππος Βέροιας - Κομοτηνή

 

02-03/11/2019

                     <= 3η αγωνιστική       

         14η αγωνιστική =>                   

08-09/02/2020

 

ΑΣ Άρης - Αριστοτέλης Σκύδρας

Αριστοτέλης Σκύδρας - ΑΣ Άρης

 

 

ΑΣ Μακεδονικός - ΧΑΝΘ

ΧΑΝΘ - ΑΣ Μακεδονικός

 

 

Πιερικός - Πήγασος Πολίχνης

Πήγασος Πολίχνης - Πιερικός

 

 

Άθλος Ορεστιάδας - Πανόραμα

Πανόραμα - Άθλος Ορεστιάδας

 

 

Φίλιππος Βέροιας-Ερμογένης Ξάνθης

Ερμογένης Ξάνθης - Φίλιππος Βέροιας

 

 

Καρδίτσα - Κομοτηνή

Κομοτηνή - Καρδίτσα

 

09-10/11/2019

                     <= 4η αγωνιστική           

           15η αγωνιστική =>                  

15-16/02/2020

 

Αριστοτέλης Σκύδρας - Μακεδονικός

 Μακεδονικός - Αριστοτέλης Σκύδρας

 

 

Καρδίτσα - ΑΣ Άρης

ΑΣ Άρης - Καρδίτσα

 

 

ΧΑΝΘ - Πιερικός

Πιερικός - ΧΑΝΘ

 

 

Πήγασος Πολίχνης - Ορεστιάδα

Ορεστιάδα - Πήγασος Πολίχνης

 

 

Πανόραμα - Φίλιππος Βέροιας

Φίλιππος Βέροιας - Πανόραμα

 

 

Κομοτηνή - Ερμογένης Ξάνθης

Ερμογένης Ξάνθης - Κομοτηνή

 

16-17/11/2019

                    <= 5η αγωνιστική          

           16η αγωνιστική =>                 

22-23/02/2020

 

Πιερικός - Αριστοτέλης Σκύδρας

Αριστοτέλης Σκύδρας - Πιερικός

 

 

ΑΣ Μακεδονικός - Καρδίτσα

Καρδίτσα - ΑΣ Μακεδονικός

 

 

Άθλος Ορεστιάδας - ΧΑΝΘ

ΧΑΝΘ - Άθλος Ορεστιάδας

 

 

Φίλιππος Βέροιας-Πήγασος Πολίχνης

Πήγασος Πολίχνης - Φίλιππος Βέροιας

 

 

Ερμογένης Ξάνθης-Πανόραμα

Πανόραμα - Ερμογένης Ξάνθης

 

 

ΑΣ Άρης - Κομοτηνή

Κομοτηνή - ΑΣ Άρης

 

23-24/11/2019

          <= 6η αγωνιστική                 

               17η αγωνιστική =>          

29/2-01/03/20

 

Αριστοτέλης Σκύδρας - Ορεστιάδα

Ορεστιάδα - Αριστοτέλης Σκύδρας

 

 

Καρδίτσα - Πιερικός

Πιερικός - Καρδίτσα

 

 

ΑΣ Άρης - ΑΣ Μακεδονικός

ΑΣ Μακεδονικός - ΑΣ Άρης

 

 

ΧΑΝΘ - Φίλιππος Βέροιας

Φίλιππος Βέροιας - ΧΑΝΘ

 

 

Πήγασος Πολίχνης-Ερμογένης Ξάνθης

Ερμογένης Ξάνθης - Πήγασος Πολίχνης

 

 

Κομοτηνή - Πανόραμα

Πανόραμα - Κομοτηνή

 

30-31/11/2019

          <= 7η αγωνιστική                 

               18η αγωνιστική =>          

07-08/03/2020

 

Φίλιππος Βέροιας - Αριστοτ. Σκύδρας

Αριστοτ. Σκύδρας - Φίλιππος Βέροιας

 

 

Άθλος Ορεστιάδας - Καρδίτσα

Καρδίτσα - Άθλος Ορεστιάδας

 

 

Πιερικός - ΑΣ Άρης

ΑΣ Άρης - Πιερικός

 

 

Ερμογένης Ξάνθης - ΧΑΝΘ

ΧΑΝΘ - Ερμογένης Ξάνθης

 

 

Πανόραμα - Πήγασος Πολίχνης

Πήγασος Πολίχνης - Πανόραμα

 

 

ΑΣ Μακεδονικός - Κομοτηνή

Κομοτηνή - ΑΣ Μακεδονικός

 

07-08/12/2019

          <= 8η αγωνιστική                 

               19η αγωνιστική =>          

14-15/03/2020

 

Αριστοτ. Σκύδρας-Ερμογένης Ξάνθης

Ερμογένης Ξάνθης - Αριστ. Σκύδρας

 

 

Καρδίτσα - Φίλιππος Βέροιας

Φίλιππος Βέροιας - Καρδίτσα

 

 

ΑΣ Άρης - Άθλος Ορεστιάδας

Άθλος Ορεστιάδας - ΑΣ Άρης

 

 

ΑΣ Μακεδονικός - Πιερικός

Πιερικός - ΑΣ Μακεδονικός

 

 

ΧΑΝΘ - Πανόραμα

Πανόραμα - ΧΑΝΘ

 

 

Κομοτηνή - Πήγασος Πολίχνης

Πήγασος Πολίχνης - Κομοτηνή

 

14-15/12/2019

          <= 9η αγωνιστική                 

               20η αγωνιστική =>          

21-22/03/2020

 

Πανόραμα - Αριστοτέλης Σκύδρας

Αριστοτέλης Σκύδρας - Πανόραμα

 

 

Ερμογένης Ξάνθης - Καρδίτσα

Καρδίτσα - Ερμογένης Ξάνθης

 

 

Φίλιππος Βέροιας - ΑΣ Άρης

ΑΣ Άρης - Φίλιππος Βέροιας

 

 

Άθλος Ορεστιάδας - ΑΣ Μακεδονικός

ΑΣ Μακεδονικός - Άθλος Ορεστιάδας

 

 

Πήγασος Πολίχνης - ΧΑΝΘ

ΧΑΝΘ - Πήγασος Πολίχνης

 

 

Πιερικός - Κομοτηνή

Κομοτηνή - Πιερικός

 

21-22/12/2019

          <= 10η αγωνιστική                 

               21η αγωνιστική =>          

28-29/03/2020

 

Αριστοτέλης Σκύδρας-Πήγασος Πολ.

Πήγασος Πολ. - Αριστοτέλης Σκύδρας

 

 

Καρδίτσα - Πανόραμα

Πανόραμα - Καρδίτσα

 

 

ΑΣ Άρης - Ερμογένης Ξάνθης

Ερμογένης Ξάνθης - ΑΣ Άρης

 

 

ΑΣ Μακεδονικός - Φίλιππος Βέροιας

Φίλιππος Βέροιας - ΑΣ Μακεδονικός

 

 

Πιερικός - Άθλος Ορεστιάδας

Άθλος Ορεστιάδας - Πιερικός

 

 

Κομοτηνή - ΧΑΝΘ

ΧΑΝΘ - Κομοτηνή

 

18-19/01/2020

          <= 11η αγωνιστική                 

               22η αγωνιστική =>          

04-05/04/2020

 

ΧΑΝΘ - Αριστοτέλης Σκύδρας

Αριστοτέλης Σκύδρας - ΧΑΝΘ

 

 

Πήγασος Πολίχνης - Καρδίτσα

Καρδίτσα - Πήγασος Πολίχνης

 

 

Πανόραμα - ΑΣ Άρης

ΑΣ Άρης - Πανόραμα

 

 

Ερμογένης Ξάνθης - ΑΣ Μακεδονικός

ΑΣ Μακεδονικός - Ερμογένης Ξάνθης

 

 

Φίλιππος Βέροιας - Πιερικός

Πιερικός - Φίλιππος Βέροιας

 

 

Άθλος Ορεστιάδας - Κομοτηνή

Κομοτηνή - Άθλος Ορεστιάδας

 

 

Βαθμολογία περιόδου 2019-2020, Α2 Ανδρών, Β΄όμιλος.

α/α

Ομάδες

Αγώνες

Νίκη

3-0

+3 Βαθ

Νίκη

3-1

+3 Βαθ

Νίκη

3-2

+2 Βαθ

Ηττα

2-3

+1 Βαθ

Ηττα

1-3

+0 Βαθ

Ηττα

0-3

+0 Βαθ

Σετ

Βαθμοί

Ανάλυση

Ισοβαθμίας

01

ΑΕ Κομοτινής

                   

02

Χ. Α. Ν. Θ.

                   

03

Πήγασος Πολίχνης

                   

04

ΑΣ Μακεδονικός

                   

05

ΑΕΝ Πανοράματος

                   

06

Πιερικός Κατερίνης

                   

07

΄Αθλος Ορεστιάδας

                   

08

ΣΠΑ Καρδίτσας

                   

09

Φίλιππος Βέροιας (Νέστωρ)

                   

 10

ΑΣ ΑΡΗΣ

                   

 11

Ερμογένης Ξάνθης

                   

 12

Αριστοτέλης Σκύδρας

                   

==

== == == == ==

=

 00 

 00 

 00 

 00 

 00 

 00 

 000-000  

=

=

 


22/12/11  Α΄ Ανδρών: Αίας - Μακεδονικός 3-1  8/12/11 Α΄ Ανδρών: Μακεδονικός - Νέστωρ 1-3  24/11/11 ΑΝΔ Μακεδονικος - ΑΕΝ Αγ. Τριαδος 3 - 0


 

" Μ Α Κ Ε Δ Ο Ν Ι Κ Ο Σ "  FOTO ΠΕΡΙΟΔΟΥ  2018 - 2019


 

" Μ Α Κ Ε Δ Ο Ν Ι Κ Ο Σ "  FOTO ΠΕΡΙΟΔΟΥ  2017 - 2018


 

" Μ Α Κ Ε Δ Ο Ν Ι Κ Ο Σ "  FOTO ΠΕΡΙΟΔΟΥ  2016 - 2017


 

" Μ Α Κ Ε Δ Ο Ν Ι Κ Ο Σ "  FOTO ΠΕΡΙΟΔΟΥ  2015 - 2016


 

" Μ Α Κ Ε Δ Ο Ν Ι Κ Ο Σ "  FOTO ΠΕΡΙΟΔΟΥ  2014 - 2015


 

" Μ Α Κ Ε Δ Ο Ν Ι Κ Ο Σ "  FOTO ΠΕΡΙΟΔΟΥ  2013 - 2014

 


 

" Μ Α Κ Ε Δ Ο Ν Ι Κ Ο Σ "  FOTO ΠΕΡΙΟΔΟΥ  2012 - 2013

Φωτογραφίες απο την πρώτη συγκέντρωση          27/08/2012 Φωτογραφίες απο την πρώτη συγκέντρωση          27/08/2012 Φωτογραφίες απο την πρώτη συγκέντρωση          27/08/2012 Φωτογραφίες απο την πρώτη συγκέντρωση          27/08/2012

 


" Μ Α Κ Ε Δ Ο Ν Ι Κ Ο Σ "  FOTO ΠΕΡΙΟΔΟΥ  2011 - 2012


" Μ Α Κ Ε Δ Ο Ν Ι Κ Ο Σ "  FOTO ΠΕΡΙΟΔΟΥ ?


Μακεδονικός (2005-2006)
Τάσος Βαμβάκης 1978 Πασαδόρος 1.87μ Μ. Αλέξανδρος,  Γιώργος Μπόμπορας 1978 Ακραίος 1.90μ Μακεδονικός,  Ηρακλής Πάντσιος 1987 Λίμπερο 1.80μ Μ. Αλέξανδρος,  Αλέξης Αβραμίδης 1977 Λίμπερο 1.82μ Αετός,  Βαγγέλης Ανανίδης 1982 Πασαδόρος 1.87μ Άρης,  Δημήτρης Ξυδερός 1974 Ακραίος 1.92μ Άρης,  Γιώργος Σιπητάνος 1972 Ακραίος 1.92μ Νάουσα,  Σωτήρης Σωτηρίου 1986 Κεντρικός 1.94μ Μακεδονικός,  Γιώργος Οικονομίδης 1974 Διαγώνιος 1.87μ Μακεδονικός,  Αιμιλιανός Τζελάτης 1986 Διαγώνιος 1.87μ Μακεδονικός,  Θάνος Ντίνας 1981 Κεντρικός 2.02μ Μακεδονικός,  Ζαφείρης Δαμβουνέλης 1980 Κεντρικός 2.00μ Μ. Αλέξανδρος,  Ηλίας Ζωλασταθιάδης 1967 Ακραίος 1.88μ Μ. Αλέξανδρος

Προπονητής: Στέλιος Κουτουνίδης,  Βοηθοί: Ζήσης Παραφέστας, Αλέξης Κυζερίδης,  Πρόεδρος: Ιωάννης Κτιστάκης


Μακεδονικός (2000-2001 ? )

Ορθιοι απο αριστερά: +Μιχάλης Μηνιάδης, 7=Γιάννης Παπαιακώβου, 2=Θάνος Ντίνας, 3=Γιώργος Μπόμπορας, 18=Βαγγέλης Αλμπάνης, Στέφανος Ορφανουδάκης, 16=Enea Tzelati, Γιάννης Τσαντίδης, Κώστας Μπόμπορας, Χρήστος Πάτρας.

Καθιστοί απο αριστερά: 6=Τάσος Αναστασιάδης, 9=Αλέξης Βανδώρος, 4=Γιώργος Τζανής, 14=Κώστας Δημητρίου, 10=Βαγγέλης Κουτσονίκας, Ηλίας Μήττας. Οι μικροί απο αριστερά: Γιώργος Κουτσονίκας, και Βαγγέλης Κουτσονίκας.


Μακεδονικός (1997-1998)

Ορθιοι απο αριστερά: Μπόμπορας Κώστας, Γεωργιάδης Αντώνης, Μήττας Στέλιος, Καρανικόλας Κώστας, ( -----? ), Κτιστάκης Γιάννης.

Καθιστοί απο αριστερά: Καλεντέρογλου Αλέξης, ( -----? ), Σκουλικάρης Μανώλης, Κιργκίδης Κώστας, Μπόμπορας Γιώργος


Μακεδονικός (1986-1987)

Σολκίδης Δημ, Καμιτζης Μιχ, Κτιστάκης Γιάν, Κουρκούτης Σάκης, Μαναρίδης Μιχ, Καθάριος Δημ, Παισιάδης, Καψαμπέλης Δημ,

Πολυματίδης Ηλίας, Παραφέστας Ζήσης, Κουτσιβίτης Σπύρ, Σολκίδης Αγγ, Καπνιάς Σάκης.


Μικρή αναδρομή μέσα απο πέντε φωτογραφίες (1948 - 2008)

                        


Copyright (c) 2012 My Company. All rights reserved.