ΑΝΔΡΙΚΟ

Home 
ΑΝΔΡΙΚΟ 
ΓΥΝΑΙΚΕΙΟ 
ΕΦΗΒΟΙ 
ΝΕΑΝΙΔΕΣ 
ΠΑΙΔΕΣ 
ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ 
ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ 
ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ 
ΜΙΝΙ ΜΙΚΤΟ 

ΕΝΩΣΗ ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΙΚΩΝ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

EΛΛΗΝΙΚΗ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ

ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ ΔΙΑΙΤΗΤΩΝ ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΒΟΡΕΙΟΥ ΕΛΛΑΔΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

MAKEDONIKOS VOLLEYBALL TEAM

makedonikosvolley (Πατηστε εδω για να δειτε βιντεακια της ομαδος)

ΡΟΣΤΕΡ ΑΝΔΡΩΝ

2018-2019


















Η σειρά των φωτο ειναι τυχαία

 

 Περιφερειακή οδός-Κόμβος Ευκαρπίας Τηλ. Γραμ. 2310 587870     Τελευταία ενημέρωση:  Παρασκευή 13/08/2018, Ωρα 3:00 μ.μ.

Η ομάδα μας συμμετείχε και φέτος στήν Α2 Εθνική κατηγορία ανδρών.


Το ρόστερ των Ανδρών του Μακεδονικού για την περίοδο 2018 - 2019   (13/08/2016)

Στη θέση του πασαδόρου, αποκτήθηκε φέτος ο Τάσος Αναστασιάδης. Ο έτερος πασαδόρος της ομάδος θα είναι ο νεαρός Αντώνης Κουτουνίδης,

Την θέση του ακραίου θα καλύψει και φέτος ο Γιώργος Κουτσονίκας ο οποίος έμεινε στην ομάδα, και οι αποκτηθέντες Παναγιώτης Παράσογλου, και Σταύρος Σταυρίδης.

Στο κέντρο ο Μακεδονικός ανανέωσε με τον Βασίλη Καρασαρλίδη, συνεχίζει για δεύτερη χρονιά ο έφηβος Βασίλης Τρούμπαλος,  μπαίνει ποιό δυνατά στη μάχη ο δικός μας ταλαντούχος Θάνος Καλτσίδης, ενώ αποκτήθηκε ο Tsvetan Tomy Bankov 

Αναφορικά, λοιπόν, με τους διαγώνιους, συνεχίζει και φέτος ο Κρυστάλλης Τσακιρίδης.

Στη θέση του λίμπερο, επέστρεψε ο Βαγγέλης Κουτσονίκας, ενω συνεχίζει ο έφηβός μας Γιάννης Αθανασίου

.


(5/7/2017)   Ο ΑΣ Μακεδονικός ανακοινώνει την ανανέωση της συνεργασίας με τον τεχνικό Δημήτρη Γεωργιάδη.

Ο προπονητής της ομάδας Ανδρών συνεχίζει να κρατά τα ηνία, προκειμένου να την οδηγήσει στην επίτευξη των στόχων της στη Α2 Εθνική κατηγορία.

Τον συνοδεύουν οι ευχές όλης της οικογένειας του Μακεδονικού για επιτυχία στο έργο του.

Λίγα λόγια για τον προπονητή.

Ξεκίνησε ως παίκτης από τα παιδικά καιμετά εφηβικά τμήματα του ΑΣ ΑΡΗ Θες/νίκης (2η θέση στο Πανελλήνιο Εφηβικό 1978).

1978-80 διεθνής με την Εθνική Εφήβων.

1976-1986 στην ανδρική ομάδα του ΑΣ ΑΡΗΘες/νίκης (3η θέση στο Εθνικό Πρωτάθλημα αρκετές φορές).

1978 στον ΑΟ Ορεστιάδας.

1988-1993 στον Φοίνικα Πολίχνης (Άνοδοςστην Α2 Ανδρών).

Ως Προπονητής ξεκίνησε από τα αναπτυξιακά (Παιδικό – Εφηβικό) τμήματα του Φοίνικα Πολίχνης 1988-1993.

1996-97, και 1997-98 Β΄ Προπονητής στηνπρωταθλήτρια ανδρική ομάδα του ΑΣ ΑΡΗ Θεσ/νίκης (Κατάκτηση του Σούπερ ΚΑΠ στοΒόλο).

2000-2005 Β΄ Προπονητής στην ανδρική ομάδατου ΠΑΟΚ Θες/νίκης (Final For κάθε χρόνο σε πρωτάθλημα και κύπελλο).

2006-2008 στο προπονητικό τιμ της ΕΑΠατρών.

2012-13 Προπονητής στην Ανδρική ομάδα τουΑΣ Μακεδονικού.

2014-2016 στα αναπτυξιακά τμήματα τουΠήγασου Πολίχνης (Πανελλήνιο πρωτάθλημα Παιδικού το 2016).

 


Πρωτάθλημα Α2 Εθνικής κατηγορίας ανδρών 2018-19. (Β΄Ομιλος, 2ος υποόμιλος)

( Η κλήρωση έγινε την Παρασκευή 20/07/2018 στο γραφεία της ΕΟΠΕ )

06-07/10/2018

                      <= 1η αγωνιστική         

            14η αγωνιστική =>                  

19-20/01/2019

 

΄Αρτα - Καρδίτσα

Καρδίτσα - ΄Αρτα

 
 

Αιγίνιο - Πανόραμα

Πανόραμα - Αιγίνιο

 
 

ΧΑΝΘ - Πιερικός

Πιερικός - ΧΑΝΘ

 
 

Σέρρες - Ελπίδα

Ελπίδα - Σέρρες

 
 

Νέστωρ - Πήγασος

Πήγασος - Νέστωρ

 
 

Ορεστιάδα-Μακεδονικός

Μακεδονικός-Ορεστιάδα

 
 

Ρεπό η Καλαμαριά

Ρεπό η Καλαμαριά

 

13-14/10/2018

                    <= 2η αγωνιστική          

          15η αγωνιστική =>                  

26-27/01/2019

 

Καρδίτσα    -    Αιγίνιο

Αιγίνιο    -    Καρδίτσα

 
 

Πανόραμα   -   ΧΑΝΘ

ΧΑΝΘ    -    Πανόραμα

 
 

Πιερικός    -    Σέρρες

Σέρρες    -    Πιερικός

 
 

Ελπίδα     -     Νέστωρ

Νέστωρ    -    Ελπίδα

 
 

Πήγασος - Ορεστιάδα

Ορεστιάδα - Πήγασος

 
 

Καλαμαριά-Μακεδονικός

Μακεδονικός-Καλαμαριά

 
 

Ρεπό η ΄Αρτα

Ρεπό η ΄Αρτα

 

20-21/10/2018

                     <= 3η αγωνιστική       

         16η αγωνιστική =>                   

02-03/02/2019

 

ΧΑΝΘ  -  Καρδίτσα

Καρδίτσα - ΧΑΝΘ

 
 

Σέρρες  -  Πανόραμα

Πανόραμα - Σέρρες

 
 

Νέστωρ  -  Πιερικός

Πιερικός  -  Νέστωρ

 
 

Ορεστιάδα - Ελπίδα

Ελπίδα  -  Ορεστιάδα

 
 

Μακεδονικός-Πήγασος

Πήγασος-Μακεδονικός

 
 

΄Αρτα    -    Καλαμαριά

Καλαμαριά    -    ΄Αρτα

 
 

Ρεπό το Αιγίνιο

Ρεπό το Αιγίνιο

 

27-28/10/2018

                     <= 4η αγωνιστική           

           17η αγωνιστική =>                  

09-10/02/2019

 

΄Αρτα     -     Αιγίνιο

Αιγίνιο     -     ΄Αρτα

 
 

Καρδίτσα - Σέρρες

Σέρρες  -  Καρδίτσα

 
 

Πανόραμα - Νέστωρ

Νέστωρ  -  Πανόραμα

 
 

Πιερικός - Ορεστιάδα

Ορεστιάδα - Πιερικός

 
 

Ελπίδα-Μακεδονικός

Μακεδονικός-Ελπίδα

 
 

Καλαμαριά-Πήγασος

Πήγασος-Καλαμαριά

 
 

Ρεπό η ΧΑΝΘ

Ρεπό η ΧΑΝΘ

 

03-04/11/2018

                    <= 5η αγωνιστική          

           18η αγωνιστική =>                 

16-17/02/2019

 

ΧΑΝΘ      -      ΄Αρτα

΄Αρτα      -      ΧΑΝΘ

 
 

Νέστωρ  -  Καρδίτσα

Καρδίτσα - Νέστωρ

 
 

Ορεστιάδα-Πανόραμα

Πανόραμα-Ορεστιάδα

 
 

Μακεδονικός-Πιερικός

Πιερικός-Μακεδονικός

 
 

Πήγασος    -    Ελπίδα

Ελπίδα  -  Πήγασος

 
 

Αιγίνιο  -  Καλαμαριά

Καλαμαριά - Αιγίνιο

 
 

Ρεπό  Σέρρες

Ρεπό  Σέρρες

 

10-11/11/2018

          <= 6η αγωνιστική                 

               19η αγωνιστική =>          

23-24/02/2019

 

΄Αρτα    -    Σέρρες

Σέρρες     -     ΄Αρτα

 
 

Αιγίνιο    -    ΧΑΝΘ

ΧΑΝΘ     -     Αιγίνιο

 
 

Καρδίτσα - Ορεστιάδα

Ορεστιάδα - Καρδίτσα

 
 

Πανόραμα-Μακεδονικός

Μακεδονικός-Πανόραμα

 
 

Πιερικός    -    Πήγασος

Πήγασος  -  Πιερικός

 
 

Καλαμαριά   -   Ελπίδα

Ελπίδα  -  Καλαμαριά

 
 

Ρεπό ο Νέστωρ

Ρεπό ο Νέστωρ

 

17-18/11/2018

          <= 7η αγωνιστική                 

               20η αγωνιστική =>          

02-03/03/2019

 

Νέστωρ    -    ΄Αρτα

΄Αρτα     -     Νέστωρ

 
 

Σέρρες    -    Αιγίνιο

Αιγίνιο    -    Σέρρες

 
 

Μακεδονικός-Καρδίτσα

Καρδίτσα-Μακεδονικός

 
 

Πήγασος - Πανόραμα

Πανόραμα -Πήγασος

 
 

Ελπίδα   -   Πιερικός

Πιερικός    -    Ελπίδα

 
 

ΧΑΝΘ  -  Καλαμαριά

Καλαμαριά - Καλαμαριά

 
 

Ρεπό η Ορεστιάδα

Ρεπό η Ορεστιάδα

 

24-25/11/2018

          <= 8η αγωνιστική                 

               21η αγωνιστική =>          

09-10/03/2019

 

΄Αρτα   -   Ορεστιάδα

Ορεστιάδα  -  ΄Αρτα

 
 

Αιγίνιο    -   Νέστωρ

Νέστωρ   -    Αιγίνιο

 
 

ΧΑΝΘ     -     Σέρρες

Σέρρες     -     ΧΑΝΘ

 
 

Καρδίτσα-Πήγασος

Πήγασος - Καρδίτσα

 
 

Πανόραμα -Ελπίδα

Ελπίδα - Πανόραμα

 
 

Καλαμαριά-Πιερικός

Πιερικός-Καλαμαριά

 
 

Ρεπό ο Μακεδονικός

Ρεπό ο Μακεδονικός

 

01-02/12/2018

          <= 9η αγωνιστική                 

               22η αγωνιστική =>          

16-17/03/2019

 

Μακεδονικός-΄Αρτα

΄Αρτα  -  Μακεδονικός

 
 

Ορεστιάδα  -  Αιγίνιο

Αιγίνιο - Ορεστιάδα

 
 

Νέστωρ    -    ΧΑΝΘ

ΧΑΝΘ    -    Νέστωρ

 
 

Ελπίδα - Καρδίτσα

Καρδίτσα - Ελπίδα

 
 

Πιερικός-Πανόραμα

Πανόραμα-Πιερικός

 
 

Σέρρες - Καλαμαριά

Καλαμαριά - Σέρρες

 
 

Ρεπό ο Πήγασος

Ρεπό ο Πήγασος

 

08-09/12/2018

          <= 10η αγωνιστική                 

               23η αγωνιστική =>          

23-24/03/2019

 

΄Αρτα    -    Πήγασος

Πήγασος    -    ΄Αρτα

 
 

Αιγίνιο-Μακεδονικός

Μακεδονικός-Αιγίνιο

 
 

ΧΑΝΘ  -  Ορεστιάδα

Ορεστιάδα   -   ΧΑΝΘ

 
 

Σέρρες    -    Νέστωρ

Νέστωρ    -    Σέρρες

 
 

Καρδίτσα  -  Πιερικός

Πιερικός  -  Καρδίτσα

 
 

Καλαμαριά-Πανόραμα

Πανόραμα-Καλαμαριά

 
 

Ρεπό η Ελπίδα

Ρεπό η Ελπίδα

 

15-16/12/2018

          <= 11η αγωνιστική                 

               24η αγωνιστική =>          

30-31/03/2019

 

Ελπίδα     -     ΄Αρτα

΄Αρτα     -     Ελπίδα

 
 

Πήγασος   -   Αιγίνιο

Αιγίνιο  -  Πήγασος

 
 

Μακεδονικός-ΧΑΝΘ

ΧΑΝΘ-Μακεδονικός

 
 

Ορεστιάδα - Σέρρες

Σέρρες - Ορεστιάδα

 
 

Πανόραμα-Καρδίτσα

Καρδίτσα-Πανόραμα

 
 

Νέστωρ - Καλαμαριά

Καλαμαριά - Νέστωρ

 
 

Ρεπό ο Πιερικός

Ρεπό ο Πιερικός

 

22-23/12/2018

          <= 12η αγωνιστική                 

               25η αγωνιστική =>          

06-07/04/2019

 

΄Αρτα   -   Πιερικός

Πιερικός    -    ΄Αρτα

 
 

Αιγίνιο   -   Ελπίδα

Ελπίδα    -    Αιγίνιο

 
 

ΧΑΝΘ  -  Πήγασος

Πήγασος   -   ΧΑΝΘ

 
 

Σέρρες-Μακεδονικός

Μακεδονικός - Σέρρες

 
 

Νέστωρ - Ορεστιάδα

Ορεστιάδα - Νέστωρ

 
 

Καλαμαριά-Καρδίτσα

Καρδίτσα - Καλαμαριά

 
 

Ρεπό η ΑΕΝ Πανοράματος

Ρεπό η ΑΕΝ Πανοράματος

 

12-13/01/2019

          <= 13η αγωνιστική                 

               26η αγωνιστική =>          

13-14/04/2019

 

Πανόραμα   -   ΄Αρτα

΄Αρτα   -   Πανόραμα

 
 

Πιερικός    -    Αιγίνιο

Αιγίνιο   -   Πιερικός

 
 

Ελπίδα     -     ΧΑΝΘ

ΧΑΝΘ     -     Ελπίδα

 
 

Πήγασος   -   Σέρρες

Σέρρες   -   Πήγασος

 
 

Μακεδονικός-Νέστωρ

Νέστωρ-Μακεδονικός

 
 

Ορεστιάδα-Καλαμαριά

Καλαμαριά-Ορεστιάδα

 
 

Ρεπό η Καρδίτσα

Ρεπό η Καρδίτσα

 

 

Βαθμολογία περιόδου 2018-2019, Α2 Ανδρών, Β΄όμιλος.

α/α

Ομάδες

Αγώνες

Νίκη

3-0

+3 Βαθ

Νίκη

3-1

+3 Βαθ

Νίκη

3-2

+2 Βαθ

Ηττα

2-3

+1 Βαθ

Ηττα

1-3

+0 Βαθ

Ηττα

0-3

+0 Βαθ

Σετ

Βαθμοί

Ανάλυση

Ισοβαθμίας

01

Χ. Α. Ν. Θ.

00

0

0

0

0

0

0

00 - 00

00

 

02

Νέστωρ Θεσ/νίκης

00

 

 

 

 

 

 

 

 

03

Πήγασος Πολίχνης

00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

04

Αθλος Ορεστιάδας

00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

05

Απόλλων Καλαμαριάς

00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

06

Μακεδονικός

00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

07

Ελπίς Αμπελ/πων

00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

08

Αναγέννηση ΄Αρτας

00

                 

09

ΣΠΑ Καρδίτσας

00

                 

10

Νίκη Αιγινίου

00

                 

11

ΑΕΝ Πανοράματος

00

                 

12

Πιερικός

00

                 

13

ΑΟ Σερρών

00

                 

==

== == == == ==

=

 00

 00

 00

 00

 00

 00

 000-000

=

=

 


22/12/11  Α΄ Ανδρών: Αίας - Μακεδονικός 3-1  8/12/11 Α΄ Ανδρών: Μακεδονικός - Νέστωρ 1-3  24/11/11 ΑΝΔ Μακεδονικος - ΑΕΝ Αγ. Τριαδος 3 - 0


 

" Μ Α Κ Ε Δ Ο Ν Ι Κ Ο Σ "  FOTO ΠΕΡΙΟΔΟΥ  2017 - 2018


 

" Μ Α Κ Ε Δ Ο Ν Ι Κ Ο Σ "  FOTO ΠΕΡΙΟΔΟΥ  2016 - 2017


 

" Μ Α Κ Ε Δ Ο Ν Ι Κ Ο Σ "  FOTO ΠΕΡΙΟΔΟΥ  2015 - 2016


 

" Μ Α Κ Ε Δ Ο Ν Ι Κ Ο Σ "  FOTO ΠΕΡΙΟΔΟΥ  2014 - 2015


 

" Μ Α Κ Ε Δ Ο Ν Ι Κ Ο Σ "  FOTO ΠΕΡΙΟΔΟΥ  2013 - 2014

 


 

" Μ Α Κ Ε Δ Ο Ν Ι Κ Ο Σ "  FOTO ΠΕΡΙΟΔΟΥ  2012 - 2013

Φωτογραφίες απο την πρώτη συγκέντρωση          27/08/2012 Φωτογραφίες απο την πρώτη συγκέντρωση          27/08/2012 Φωτογραφίες απο την πρώτη συγκέντρωση          27/08/2012 Φωτογραφίες απο την πρώτη συγκέντρωση          27/08/2012

 


" Μ Α Κ Ε Δ Ο Ν Ι Κ Ο Σ "  FOTO ΠΕΡΙΟΔΟΥ  2011 - 2012


" Μ Α Κ Ε Δ Ο Ν Ι Κ Ο Σ "  FOTO ΠΕΡΙΟΔΟΥ ?


Μακεδονικός (2005-2006)
Τάσος Βαμβάκης 1978 Πασαδόρος 1.87μ Μ. Αλέξανδρος,  Γιώργος Μπόμπορας 1978 Ακραίος 1.90μ Μακεδονικός,  Ηρακλής Πάντσιος 1987 Λίμπερο 1.80μ Μ. Αλέξανδρος,  Αλέξης Αβραμίδης 1977 Λίμπερο 1.82μ Αετός,  Βαγγέλης Ανανίδης 1982 Πασαδόρος 1.87μ Άρης,  Δημήτρης Ξυδερός 1974 Ακραίος 1.92μ Άρης,  Γιώργος Σιπητάνος 1972 Ακραίος 1.92μ Νάουσα,  Σωτήρης Σωτηρίου 1986 Κεντρικός 1.94μ Μακεδονικός,  Γιώργος Οικονομίδης 1974 Διαγώνιος 1.87μ Μακεδονικός,  Αιμιλιανός Τζελάτης 1986 Διαγώνιος 1.87μ Μακεδονικός,  Θάνος Ντίνας 1981 Κεντρικός 2.02μ Μακεδονικός,  Ζαφείρης Δαμβουνέλης 1980 Κεντρικός 2.00μ Μ. Αλέξανδρος,  Ηλίας Ζωλασταθιάδης 1967 Ακραίος 1.88μ Μ. Αλέξανδρος

Προπονητής: Στέλιος Κουτουνίδης,  Βοηθοί: Ζήσης Παραφέστας, Αλέξης Κυζερίδης,  Πρόεδρος: Ιωάννης Κτιστάκης


Μακεδονικός (2000-2001 ? )

Ορθιοι απο αριστερά: -----   -----   ----- Γιώργος Μπόμπορας,  -----   -----   ------   -----   Κώστας Μπόμπορας, Χρήστος Πάτρας.

Καθιστοί απο αριστερά: -----   -----   -----   -----   Κουτσονίκας, -----


Μακεδονικός (1997-1998)

Ορθιοι απο αριστερά: Μπόμπορας Κώστας, Γεωργιάδης Αντώνης, Μήττας Στέλιος, Καρανικόλας Κώστας, ( -----? ), Κτιστάκης Γιάννης.

Καθιστοί απο αριστερά: Καλεντέρογλου Αλέξης, ( -----? ), Σκουλικάρης Μανώλης, Κιργκίδης Κώστας, Μπόμπορας Γιώργος


Μακεδονικός (1986-1987)

Σολκίδης Δημ, Καμιτζης Μιχ, Κτιστάκης Γιάν, Κουρκούτης Σάκης, Μαναρίδης Μιχ, Καθάριος Δημ, Παισιάδης, Καψαμπέλης Δημ,

Πολυματίδης Ηλίας, Παραφέστας Ζήσης, Κουτσιβίτης Σπύρ, Σολκίδης Αγγ, Καπνιάς Σάκης.


Μικρή αναδρομή μέσα απο πέντε φωτογραφίες (1948 - 2008)

                        


Copyright (c) 2012 My Company. All rights reserved.